1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca prawego
Ola Olka

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 19030

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-09-28, 13:16   Temat: Guz płuca prawego
Anna19821 bardzo mi przykro.
Anna19821 napisał/a:
Mamusia dobrze się czuje nic ja nie boli,
Tak często bywa, wielu chorych czuje się dobrze ale sytuacja może się szybko zmienić.
Anna19821 napisał/a:
12 października idzie na oddział, chcą zrobić badania, pobrać wycinki, nie wiem po co, jak jest to wznowa.
Czy lekarz potwierdził że to wznowa? Nie zamieściłaś wyników więc wyciągam wnioski tylko z tego co piszesz. W PET stwierdzono tylko rozsiew raka ale zapewne nie jakiego. Prawdopodobnie dopiero badania histopatologiczne potwierdzą czy to wznowa czy może rozsiew nowego ogniska raka. Wtedy bądzie można dobrać odpowiednie leczenie dla mamy.
Anna19821 napisał/a:
Zastanawiamy się czy wogole mama powinna brać chemię.
Trzeba porozmawiać z lekarzem. Wszystko zależy jaki rodzaj chemii mama ewentualnie dostanie. Narazie mama czuje się dobrze wiec może warto spróbować.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz płuca prawego
Ola Olka

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 19030

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-09-28, 10:02   Temat: Guz płuca prawego
Anna19821 napisał/a:
Odebrane wyniki PET, więc jest na płucach, tchawicy i kościach (kręgosłupa), no i oczywiście z naciekami. :cry: :cry:
Nie zamieściłaś badania ale to co opisujesz nie jest oczywiście dobrą sytuacją. Jeżeli rak się tak rozsiał w organiźmie to sytuacja jest poważna.

Co lekarz zalecił w tej sytuacji? Przypuszczam że jeżeli podejmie jakieś leczenie będzie to leczenie tylko paliatywne które mamy już nie wyleczy ale polepszy jej komfort życia, może je trochę przedłuży.

Powinniście pomyśleć teraz o zorganizowaniu pomocy z hospicjum domowego która przyda wam się w tej trudnej walce.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz płuca prawego
Ola Olka

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 19030

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-07-25, 12:40   Temat: Guz płuca prawego
Anna19821 napisał/a:
I tu taka niespodzianka .Jestesm załamana ,ja nie mam sil
Przykro mi, że znowu mamę to choróbsko dopadło. Niestety ten rak jest taki podstępny i nigdy nie wiadomo na ile gdzieś się w organiźmie przyczaił.
Teraz trzeba jak najszybciej skosultować ten wynik z onkologiem - najlepiej tym który mamę prowadził bo już jej historię zna i zacząć leczenie. Jak już marzena66 napisała mamę czeka zapewne chemioterapia.
Poza tym lekarz może zalecić jeszcze inne badania żeby upewnić się z czym macie do czynienia i czy nie ma innych ewentualnych przerzutów w organiźmie.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz płuca prawego
Ola Olka

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 19030

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-07-25, 09:00   Temat: Guz płuca prawego
Anna19821 witaj na forum.
Jakie choroby mama przeszła? Czy ma za sobą historię onkologiczną? Dlaczego zalecono TK? Jako badania kontrolne?
Anna19821 napisał/a:
W polu srodkowym płuca prawego szwy metaliczne otoczone zmianami włoknistymi - po usunieciu TU oraz szwy metaliczne w obrębie prawej wnęki
Tu był już usuwany guz (TU-guz) to by oznaczało że obecne guzki wyszły w badaniu kontrolnym czy tak? W tym wypadku może być to wznowa choroby ale ciężko coś napisać nie znając faktów..
Wynik TK mamy jest napewno niepokojący, są guzki - jeden o budowie spikularnej czyli nieregularnej co już budzi podejrzenie zmiany złośliwej. Poza tym są powiększone węzły chłonne.
Obraz matowej szyby może wskazywać na istniejący stan zapalny.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group